י. א. מיטווך ובניו דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר

ביג דטה - אסטר דטה Aster Data – Big Data

עולם ה- Big Data מתפתח בשנתיים האחרונות בקצב מהיר. יותר ויותר ארגונים מגלים את הערך המוסף שניתן להשיג ע"י שילוב של מידע "רך" (בניגוד למידע טרנזקציונלי מהמערכות התפעוליות) על כוונות הלקוחות ועל מחשבותיהם של הלקוחות אודות החברה. ניתוח נתונים מתוך FaceBook Posts, אימיילים של לקוחות, בלוגים, לוגים, וכד', מאפשר לזהות הזדמנויות להציע הצעות אטרקטיביות בזמן הנכון, או לזהות אי-שביעות רצון ולטפל בה בצורה אינדיווידואלית, באופן שבעבר לא היה אפשרי.

 

לחברת Teradata לקוחות המנתחים כמויות מידע עצומות מזה שנים רבות. אך עד לשנים האחרונות מרבית הניתוח היה של נתונים מובנים, כדוגמת טרנזקציות פיננסיות, נתוני ייצור, נתוני מכירות, וכו'. הייחודיות של עולם ה-Big Data היא בהיותו רווי נתונים בלתי מובנים ומרובי מיבנים(Poly Structured / Unstructured) באשר לסוג הנתונים שמנותחים בו. הדבר טומן בחובו אתגרים טכנולוגיים לעניין שיטות הניתוח האופטימאליות המתבססות על לוגיקת פיתוח Map Reduce.

חברת Teradata רכשה לפני כשנתיים את חברת Aster Data, המתמחה בטכנולוגיה מבוססת פטנט הקרויה SQL Map Reduce, תמורת יותר מרבע מיליארד דולר. הפתרון של Aster Data, הקרוי כיום Teradata Aster, מהווה פלטפורמה מתקדמת להפקת תובנות עסקיות (Business Discovery) מנתונים בלתי מובנים או מרובי מבנים, תוך הפעלה של פונקציות Map Reduce באמצעות SQL סטנדרטי ובתוך בסיס נתונים ייעודי (SQL-H). הפתרון מאפשר למשתמשים העיסקיים בארגון לנתח את הנתונים המורכבים, באמצעות שילוב אוטומטי של פונקציות ניתוח נתונים בלתי מובנים בתוכנות SQL סטנדרטיות.


יתרונות השימוש במערכת:


• עושר רב של כ-70 פונקציות SQL Map Reduce אנליטיות, המאפשרות פיתוח ללא צורך בכתיבת קוד בשל הצורך בשימוש בפונקציות מורכבות כדוגמת nTree, nPath, וכו'. 
• מערכת Teradata Aster אינה מצריכה ידע בתכנות מבוזר או כתיבת קוד בסיסי (האופיינית ל- HADOOP) ועל כן כוח האדם הנמצא כיום בארגונים  בתחום ה- Data Warehouse בהחלט מתאים לתפעולה.
• מערכת זו משתלבת בארכיטקטורת הנתונים החדשה של Teradata: UDA - Teradata Unified Data Architecure, המשלבת את סביבת הניתוח Teradata Aster, עם סביבת Hadoop HDFS, לצורך אחסון זול של נתונים, ועם סביבת Teradata מסורתית (או בסיס נתונים אחר) לצורך שילוב מערכת Data Warehouse שבארגון עם הסביבה החדשה לטיפול ב-Big Data.
• סביבה זו מאפשרת לבצע ניתוח נתונים בלתי מובנים במהירות הגדולה עד פי 35 מזו של סביבת Hadoop HDFS, וכן פיתוח לוגיקת עיבוד במהירות הגבוהה עד פי 5, באופן יעיל וכלכלי.

*
*
*
*

 

 

נשמח מאוד לספק מידע נוסף או לענות על שאלות.
ב: 050-8234085 / שילחו אימייל אל:   tal@ncr.co.il

דרונט בניית אתרים וקידום
כל הזכויות שמורות ל י.א. מיטווך ובניו בע"מ ©
עבור לתוכן העמוד